Başkanın Mesajı

TED Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü 2011-2012 yılında eğitime başlamış olup, mezunlarımızın mesleği ile ilgili uluslararası ve ulusal platformlarda başarılı bir performans gösterebilecek mühendisler olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir. Mezunlarımızın analitik düşünme, bilimsel yenilikleri takip edebilme, pratik çözüm üretebilme ve grup içinde uyumlu çalışabilme kapasitesine sahip, saygılı ve dürüst elemanlar olarak yetiştirilmesini hedeflemekteyiz.

Bölümümüzün öğrencilerine eğitimleri süresince ülkemiz ve dünyadaki seçkin üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinde verilen dersler ve içerikleri ingilizce olarak verilmektedir. Bunun yanı sıra öğrencilerimizin yabancı dil, bilgisayar kullanımı ve sosyal yönlerinin de güçlü olması için dört yıllık eğitimleri süresince bu konularda farklı bölümlerden dersler almaları sağlanmaktadır.

 Eğitim programımız elektrik devreleri, elektronik devreleri, elektrik makinaları, kontrol, elektromanyetik teori, mikrodalga, haberleşme, sinyal işleme ve optik iletişim gibi geniş bir alandaki dersleri içermektedir. Bölümümüz ile ilgili bilgilere web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

                                                                                       Prof.Dr.Erdem YAZGAN

                                                                                       Elektrik-Elektronik Mühendisliği

                                                                                       Bölüm Başkanı