Ana içeriğe atla

Başkanın Mesajı

Değerli Öğrenciler,

2012-2013 akademik yılında eğitim ve öğretime başlayan TED Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü, mezunlarımızın mesleği ile ilgili uluslararası ve ulusal platformlarda başarılı bir performans gösterebilecek mühendisler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Mezunlarımızın analitik düşünme, bilimsel yenilikleri takip edebilme, pratik çözüm üretebilme ve grup içinde uyumlu çalışabilme kapasitesine sahip, saygılı ve dürüst bireyler olmasını hedeflemekteyiz.

Bölümümüzün eğitim dili İngilizcedir ve müfredatımız ülkemizdeki ve yurt dışındaki seçkin üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleri örnek alınarak hazırlanmıştır. Eğitim kadromuz; 2 Profesör, 3 Doçent, 4 Doktor Öğretim Üyesi ve 4 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 11 öğretim elemanından oluşmaktadır. Öğrencilerimiz bölüm teknik derslerinin yanı sıra TED Üniversitesi'nin benimsemiş olduğu "Erkin Eğitim" felsefesi sayesinde "Ortak Çekirdek" dersleri ile diğer fakültelerden "Ek Dal" derslerini de alabilmektedir. 

Bölümümüzde öğretim ve araştırma konuları; Devre Teorisi, Sayısal Tasarım, Mikroelektronik Cihazlar, Sinyal İşleme, Elektromanyetik Teori, Analog Elektronik, Elektrik Makineleri, Kontrol Sistemleri, Telekomünikasyon, Mikrodalga, Fotonik, Optoelektronik ve Güç Sistemleri gibi geniş bir yelpazedeki dersleri içermektedir. Bölümümüz bünyesinde yer alan 3 tane eğitim ve 1 tane araştırma laboratuvarı ile öğrencilerin uygulama becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmıştır. Bölümümüzde bitirme projeleri ve staj dersleri belirli bir süreç ile yönetilmektedir. Bölümümüzü başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz, başta önemli savunma sanayi şirketleri olmak üzere elektrik, elektronik, bilgisayar, yazılım, telekomünikasyon gibi hızla gelişen sektörlerdeki ulusal veya uluslararası şirketlerde, üniversite veya araştırma-geliştirme kuruluşlarında, tasarım ve üretim fabrikalarında iş bulma imkânına sahiptirler. 2016 yılında ilk mezunlarını veren bölümümüz halihazırda 150'den fazla mezun vermiştir. Bölümümüz ile ilgili ayrıntılı bilgilere web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

TED Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği ailesi adına hepinize eğitim-öğretim ve mühendislik hayatınızda başarılar diliyor, bu süreçlerde elde edeceğiniz başarılarınızdan dolayı şimdiden sizleri tebrik ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla,

 

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı