Ana içeriğe atla

Açık Akademik Pozisyonlar

TED Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Açık Akademik Pozisyonu

TED Üniversitesi (TEDÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü, 2022 Bahar Yarıyılı ve sonrasında başlamak üzere tüm unvanlarda tam zamanlı öğretim üyesi pozisyonu için başvuru almaktadır.

Bu pozisyon için özel ilgi duyulan disiplin alanları arasında enerji ve güç sistemleri, güç elektroniği, güç dağıtımı, akıllı şebekeler, yenilenebilir enerji, mikro elektronik ve dijital elektronik yer almakla birlikte diğer disiplin alanları üzerine çalışan adayların başvuruları da değerlendirilmeye alınacaktır. Pozisyonun Doktor Öğretim Üyesi unvanı için doldurulması beklenmektedir, ancak Doçent ve Profesör unvanlarına sahip adayların başvuruları da değerlendirilmeye alınacaktır.

İlan, pozisyon doldurulana kadar açık kalacaktır. Başarılı adayın, elektrik ve elektronik mühendisliği alanında lisans düzeyinde dersler vermesi, sponsorlu bir araştırma programı geliştirmesi, öğrencilere danışmanlık yapması ve rehberlik etmesi beklenir. Ayrıca, başarılı adayın disiplinler arası araştırmalarda diğer fakültelerle iş birliği yapması, etkileşim kurması, sosyal yardım faaliyetlerine katılması, fakülteye ve mesleğe hizmet etmesi de beklenmektedir. Başarılı aday elektrik ve elektronik mühendisliği alanında veya yakından ilgili bir alanda doktora derecesini almış olmalıdır. TEDÜ'de eğitim dili İngilizce olduğu için başarılı aday iyi düzeyde İngilizce seviyesine sahip olmalıdır.

Pozisyon ile ilgilenen adayların ön yazı, özgeçmiş, öğretim planı, araştırma planı ve üç referansın isim ile iletişim bilgilerini tek bir PDF dosyası olarak bölüm başkanı Doç. Dr. Hüseyin Uğur Yıldız'a e-posta ile iletmeleri gerekmektedir (e-posta: hugur[DOT]yildiz[AT]tedu[DOT]edu[DOT]tr). Kısa listeye kalan adaylar, resmi görüşmeler için bireysel olarak bilgilendirilecektir.

TEDÜ Hakkında:

TEDÜ, Ankara'nın kalbinde yer alan genç ve dinamik bir üniversitedir. 1928'den beri Türkiye'de eğitimin gelişimine öncülük eden Türk Eğitim Derneği (TED) tarafından 2009 yılında kurulmuştur. TEDÜ, liberal sanatlar eğitimine ağırlık vererek yaratıcı, eleştirel düşünen, özgüven sahibi mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. TEDÜ, Eğitim, Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mimarlık ve Tasarım ve Mühendislik Fakültesi olmak üzere beş fakülteden oluşmaktadır. TEDÜ’nün eğitim dili İngilizcedir. TEDÜ, yüksek öğrenime bütünleşmiş bir yaklaşım, kaliteli ve öğrenci odaklı bir eğitim deneyimi sunan ilerici bir akademik kurumdur. TEDÜ, önce insan ilkesi ile küreselleşmenin gerektirdiği bilgi, beceri ve yetkinlikleri kazandıran erkin eğitim (liberal eğitim) felsefesini benimsemiştir.